Latinskoamerické tance

Krása, síla a snadnost

O tanci

Latinskoamerické tance jsou známé svoji krásou, sílou a snadnosti celá staletí. Ale i přes dlouhou historii taneční styly (jaké jsou cha-cha-cha, Samba, rumba, jive, paso doble) získali svojí popularitu jen nedávno. Této pět tanců tvoří taneční latinskoamerický program společenských tanců, které mají nějaké normy, které přinesly tím emocionálním tancům jen užitek.

Jive: pochází z afrického tance, ale svojí popularitu tanec získal ve Spojených státech v roce 1940. Od té doby se tanec neztrácí svou popularitu, ale pořad dostava více fanoušků. Swing, rock’n’roll, boogie-woogie – z každého z těchto tanců arzenál Jive dostal některé prvky, takže teď je na vrcholu.

Cha-Cha-cha: tento tanec je považován za nejmladšího zástupce latinskoamerického programu společenských tanců. Původně tanec měl název dantson – mambo, pak tento populární kubánský tanec dostal jiný název. 120 tepů za minutu – takový aktivní rytmus vypadal velmi působivě při provedení profesionálních tanečníků.

Rumba: Rumba má kubánsko africké kořeny. Námět tohoto tance je velmi jednoduchý: žena hraje sexy pohyby s mužem, a muž se na oplátku snaží, aby jí ukázal svou nadřazenost.

Paso doble: tanec se objevil ve Španělsku. V Evropě získal popularitu v roce 1920. Charakteristické rysy tance jsou rychlost a téma: muži a ženy tančí spolu navzájem, konflikt vypadá jako býčí zápasy.

Samba: Samba byla vždy známá svojí plastikou a rytmem. Všechny tyto vlastnosti jsou dokonale zastoupené v latinskoamerickém programu.

Zanechat vzkaz

Chcete začít tancovat? Je to snadné! Zavolejte nám na:

+420 773 135 573

Nebo použijte kontaktní formulář na pravé straně.

Čekáme na vás v našem studiu!

    Contact Us

    We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

    Not readable? Change text. captcha txt