Společenský tanec

Valčík, Tango, Vídeňský valčík, Foxtrot a Quickstep

O tanci

První společenské tance se narodili v období renesance na místě nyní jižního Německa, Rakouska, Itálii a Španělska. Říká se, že evropské tance mají tradiční laskavost a dojemnou srdečnost. Jíž dávno (a pravděpodobně i nyní), tanec v páru je nejlepší způsob, jak se seznámit, navazovat vztahy, flirtovat. Jejich kouzlo spočívá v kontaktu mezi mužem a ženou, chlapcem a dívkou, které podlehly obecnému rytmu a harmonii pohybu. Pět “klasických” evropských tanců: valčík, tango, vídeňský valčík, foxtrot a quickstep se provádí po celém světě, a to jak na domácí tak i na nejvyšší profesionální úrovni. V evropském tanci melodii převažuje nad rytmem. Rytmus žije jen v pohybech nohou, melodie, naopak, zrychluje hlavu, ramena a paží.

Valčík je nejvíce fascinující, hladký a delikátní tanec. Valčík dává mužů a ženě melodickou něžnost, intimitu, klid a odstup. Charakter valčíku je pomalý a lyrický s velmi výrazným a neustále se opakujícím “válcování vlny”, což vyvolává dojem letu a beztíže.

Tango: Legendární tanec. Tanec, ve kterém emoce jsou neustále a nepředvídatelně se změní z mírných na asertivně – agresivní. Ostrý staccatový rytmus je vyjádřen náhlou a rychlou změnou kontrastu v poloze rukou a hlavy.

Vídeňský valčík: slavnostní, okouzlující a zároveň i velmi romantický tanec. Páry víří ve vídeňském valčíku, a publiku se hlásí pocity euforie, zadávací náklonnosti, úcty a obdivu. Vídeňský valčík neliší velké množství tvarů, a to je důvod, proč vyžaduje od tanečníků nejvyšší přesnosti v provedení jednoduchých kroků.

Foxtrot: hlavním rysem je příslovečná kočičí měkkost a viskózní kontinuita v provedení kteroukoliv postavou. Foxtrot – nejvíc “jazz” tanec ze všech tanců evropského programu. Tanec vznikl v 20. století, v dobu kdy na tanečním parketu dominují jazzové kapely na večerních hodinách v parcích, klubech a restauracích s živou hudbou, pro návštěvníky, které přicházeli tančit a odpočívat . Foxtrot – král standardu, protože neexistuji žádný pravý tanečník, který by nikdy nepřiznal svojí lásku k němu.

Quickstep: považován za nejzábavnější tanec evropského programu. Jeho energická postava nemůže nechat nikoho lhostejným divákem, tanečníky quickstepu mají úžasnou kombinaci vysoké rychlosti a zarážející harmonii partneru. Pro quickstep se vyznačuji různé skoky, polky a také i kombinace kiků a charlestonů, které harmonicky souvisejí s hladkým “foxtrotovským” pohybem. Vlastně, quickstep pochází s Foxtrotu – rytmy na tanečním parketu se zrychlovali a tanečnici už nezvládali pohyby Foxtrotu. A pak jsme přišli s quickstepu.

Zanechat vzkaz

Chcete začít tancovat? Je to snadné! Zavolejte nám na:

+420 773 135 573

Nebo použijte kontaktní formulář na pravé straně.

Čekáme na vás v našem studiu!

    Contact Us

    We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

    Not readable? Change text. captcha txt